galeria 

               

 


 

felietony 

Zapraszam na mojego bloga SPORTALIONY »

Felietony dla TVP Sport

Latynoskie wydarzenia roku

Subiektywny przegląd dziesięciu najciekawszych wydarzeń w latynoskiej piłce nożnej w 2010 roku.

Scolari i Bauza. Kogo nie zawiedzie nos?

W Copa Sudamericana zostało sześć drużyn. Gdyby siłę tych zespołów mierzyć wprost proporcjonalnie do sukcesów ich trenerów, liczyłyby się tylko dwie ekipy: Palmeiras – Luiza Felipe Scolariego i LDU Quito prowadzone przez Edgardo Bauzę. Oba te zespoły ostatniej nocy zapewniły sobie awans do półfinału.

Lord Vader, Ryszard III i…

…wielki triumf LDU Quito. Jak zwykle było ciekawie… Copa Sudamericana 2009 już za nami. Wiemy już wszystko, więc czas na analizy i oceny.

Bój w „Pudełku Czekoladek”

Pojedynki pomiędzy argentyńskimi klubami cechują się podwyższoną temperaturą spotkań. A kiedy emocje biorą górę łatwo w tym piłkarskim tangu zmylić krok i podeptać rywala po stopach…

Witaminy… Copa Libertadores

Broń na stadionie, pęknięta rura i…
 

Lisy przechytrzą szczurołapów?

W Pucharze Wyzwolicieli, tak jak w innych międzynarodowych turniejach piłkarskich, gra na własnym boisku nie zawsze skutkuje zwycięstwem gospodarzy. Tak też było w przypadku argentyńskiego Estudiantes, które na stadionie w La Placie tylko zremisowało bezbramkowo z brazylijskim Cruzeiro w pierwszym meczu finałowym 50. Copa Libertadores.

„Mała Wiedźma” nie będzie czarować

Po pierwszym spotkaniu półfinałowego dwumeczu Copa Libertadores pomiędzy Estudiantes a Nacionalem, Argentyńczycy mają przewagę jednego trafienia. Zaliczka niewielka. Tym bardziej, że w meczu rewanżowym na stadionie Centenario w Montevideo nie zagra najważniejszy zawodnik „Szczurołapów” Juan Sebastian Veron. „La Brujita” podczas pierwszego starcia z Nacionalem doznał urazu łydki.

Czy Veron wyzwoli Estudiantes?

Nacional Montevideo i Estudiantes de La Plata. Oba te kluby trzykrotnie wygrały Copa Libertadores, a w klasyfikacji najlepszych drużyn w historii Pucharu Wyzwolicieli zajmują odpowiednio: 5. i 7. miejsce. Pikanterii temu spotkaniu dodaje fakt, że te zespoły grały się już ze sobą dwukrotnie w finale Copa Libertadores (w 1969 roku zwyciężyło Estudiantes, a dwa lata później Nacional).
 
#felietony
 
 

filmy 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znajdź mnie:

Klienci/Partnerzy: